Na zlínské Gymnázium Lesní čtvrť nastoupila v roce 1985 a působí tady dodnes, jen s krátkými přestávkami na mateřskou dovolenou. Marcela Černotíková zde učí český a německý jazyk přes čtyřicet let. „Mám štěstí, že jsem našla zaměstnání, které mi dává smysl. Přála bych to každému,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz. Prestižní škola letos slaví 90 let od svého vzniku, Černotíková tam zažila leccos a umí o tom vyprávět.